☰  MENU

Geleceğin Binaları İstanbul’da I BEST 13 FUARI VE ZİRVESİ (Buildings of the Future in Istanbul I BEST 13 EXPO AND SUMMIT)

BEST 13 FUARI katılımcısı Avrasya bölgesinin en büyük fuarı olan WIN (World  of Industry) fuarlarının düzenleyicisi olan Bileşim Yayıncılık ve Fuarcılık A.Ş bu yıl Best (bina Elektirik, Elektronik, Mekanik ve Kontrol Sistemleri) Fuarı’nın 2.sini “GELECEĞİN BİNALARI”…

BEST 13 FUARI katılımcısı

Avrasya bölgesinin en büyük fuarı olan WIN (World  of Industry) fuarlarının düzenleyicisi olan Bileşim Yayıncılık ve Fuarcılık A.Ş bu yıl Best (bina Elektirik, Elektronik, Mekanik ve Kontrol Sistemleri) Fuarı’nın 2.sini “GELECEĞİN BİNALARI” teması ile düzenlemiştir.

BEST’ 13 Fuarı’na katılımcı olarak davet edilen ACE mimarlık, sektörün önde gelen mimarlık mühendislik firmaları ve diğer katılımcılarla güncel projelerini ve ACE Mimarlık vizyonunu paylaşmıştır.

3 ayrı zirve ve çeşitli kurumsal panellerin yer aldığı fuar  etkinlik programında, GELECEĞİN ŞEHİRLERİ ZİRVESİ’nde Mimardan Gelecek Senaryoları kısmında konuşmacı olarak Sn. Orçun ERSAN davet edilmiştir.

 

 

Bileşim Yayıncılık ve Fuarcılık A.Ş., which is the organizer of the biggest expo called WIN(World of Industry) in the Eurasian region, organized the second BEST (Electrical, Electronical, Mechanical and Control Systems in buildings) expo this year with the theme of  “Buildings of the Future”.

ACE Architecture, which was invited to the BEST’ 13 expo as a participant, shared its up-to-date projects and the architectural vision of ACE with the leading architecture and engineering firms of the sector as well as other participants.

Three different summits and various corporate panels took place in the event’s program. Orçun ERSAN was invited as a speaker in the “Cities of the Future” summit conference’s “Future Scenarios from the Architect” part.

← Prev News ItemFÜTÜRİST SHUFFLE-2 I GELECEĞİN ŞEHİRLERİ (FUTURIST SHUFFLE-2 I CITIES OF THE FUTURE)

Next News Item →AUTODESK “ŞİMDİ ANKARA’DA BIM ZAMANI” (AUTODESK “IT IS TIME FOR BIM IN ANKARA”)