ACE ONLINE

ACE Online Programı, ofiste fiziken bulunarak yapılan stajlara alternatif oluşturabilmek adına ACE Mimarlık tarafından hazırlanan, tüm dünyayı etkileyen ve mevcut düzenimizi değiştirmemize neden olan Covid-19 sebebi ile ilk defa deneyimlediğimiz staj programıdır.

Mimar adaylarının, her hafta için belirlenen görevler ("challenge"lar) ile ACE Mimarlık proje üretme sürecini ve biçimini deneyimlemeleri amaçlanmaktadır. Üniversitelerdeki stüdyo eğitimlerine ek olarak mimar adaylarının iş hayatına yönelik mevzuat ve yönetmelikleri, mühendislik disiplinlerinin ihtiyaçlarını, alan hesaplarını, yatırımcı taleplerini ve uygulama süreçlerini de göz önünde bulundurarak, kendi düşünce, görüş ve talepleri doğrultusunda proje üretmeleri hedeflenmektedir.

Beşer hafta olmak üzere dönemler halinde kurguladığımız programda, farklı üniversitelerden mimar adayları ile tanışma fırsatı kazanmaktayız. Haftada 3, dönemde 15+ çevrimiçi toplantı düzenlenerek, staj dönemleri final sunumları ile tamamlanmaktadır. Staj dönemi süresince ve sonrasında aldığımız dönüşler doğrultusunda söz konusu programın “ofis” stajları için bir model önerisi olarak geliştirilebileceğine inanmaktayız. Normal staj süreçlerinin yanı sıra daha fazla sayıda öğrenciye staj olanağı sunmanın ve farklı okullardan öğrencilerin aynı proje üzerinde çalışmasının programın en önemli avantajlarından olduğunu düşünmekteyiz. Mimarlık eğitim ve pratiğine katkı sunacağına inandığımız bu program ile ilgili çalışmalara devam etmekteyiz.

Görüş ve önerileri ve başvurular için aceonline@acemimarlik.com adresine mail atarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Our application process has been completed for 2021 Summer Period Ace Online 4-5.

ACE Online 4-5
06.21.2021

ACE Online 4-5

ACE Online Semester Program-1
02.08.2021

ACE Online Semester Program-1

ACE Online Summer Program-2
08.10.2020

ACE Online Summer Program-2

ACE Online Summer Program-1
06.29.2020

ACE Online Summer Program-1